Współpraca międzynarodowa Fundacji Morskiej Hetman

 

Miasta Gdańsk i Brema są miastami partnerskimi. W ramach projektu pod nazwą "Międzynarodowa Grupa Gdańsk Brema" odbyły się dwie konferencje. Uczestnikami byli przedstawiciele władz obu miast, biznesu i organizacji pozarządowych. Fundacji Morskiej Hetman przypadł udział w pracach grup tematycznych związanych z żeglarstwem morskim.

 

W lutym 2006 roku, podczas konferencji w Bremen, doszło do spotkania Teamu Sport/Waser. Uczestniczyli w nim: Pan Christoph Kurp, przedstawiciel JugendKutterWerk Bremen oraz Katarzyna Bargielska, przedstawiciel Fundacji Morskiej Hetman. Spotkanie upłynęło w życzliwej atmosferze i było bardzo owocne. Podczas spotkania stwierdzono, że obie organizacje łączą podobne cele i pasje, wśród których najważniejsze jest żeglarstwo morskie i propagowanie wartości żeglarskich wśród młodzieży. Daje to szerokie możliwości współpracy i wzajemnego rozwoju. Naszym celem w przyszłości będzie wymiana doświadczeń żeglarskich, nawiązanie bliższych kontaktów młodzieży polskiej i niemieckiej. Chcemy to osiągnąć przez organizację rejsów z polsko-niemieckimi załogami. Strona polska zaprosiła przedstawicieli JKW Bremen na konferencję do Gdańska.

 

W lipcu 2006 roku, podczas konferencji w Gdańsku kontynuowano współpracę. W Gdyni, na mesie jachtu Hetman spotkali się Pan Christoph Kurp, przedstawiciel JugendKutterWerk Bremen, oraz Waldemar Waszczyk i Katarzyna Bargielska, przedstawiciele Zarządu Fundacji Morskiej Hetman. Potwierdzono zbieżność celów i działalności reprezentowanych organizacji. Wstępnie ustalono, że praktyczna współpraca nastąpi podczas "Tall Ships Race 2007". Niemieccy żeglarze wejdą w skład załogi jachtu Hetman, natomiast żeglarze Polscy wejdą w skład załogi jachtu Esprit. W drugim dniu pobytu delegacji niemieckiej nasi goście zwiedzili Narodowe Centrum Żeglarstwa w Gdańsku. W uroczystej inauguracja otwarcia Narodowego Centrum Żeglarstwa w Gdańsku 24 czerwca 2006 roku uczestniczył jacht Hetman, którego załogę stanowili przedstawiciele Fundacji Morskiej Hetman. Jest to na światowym poziomie, nowoczesny obiekt Akademii Wychowania i Sportu służący edukacji żeglarzy. Po Narodowym Centrum Żeglarstwa w Gdańsku naszych partnerów z Niemiec oprowadził kierownik centrum dr Krzysztof Zawalski zachęcając do współpracy.

Jesteśmy w stałym kontakcie z naszymi partnerami, żeglarzami z Bremen.

 

Konferencja w Bremen


Narodowe Centrum Żeglarstwa


Konferencja w Gdańsku