Historia jachtu HETMAN

 

Sezon 2004

Jacht Hetman już w kwietniu był na wodzie.

Tradycyjnie uczestniczył w regatach organizowanych przez Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica” zajmując wysokie pozycje wśród najlepszych. 

Większość wyjść to szkolno – treningowe rejsy na zatoce gdańskiej. Hetman dwukrotnie wychodzi na Bałtyk odwiedzając porty na Bornholmie, wchodził do portów polskiego wybrzeża. 

Jednym z ciekawszych wydarzeń było wyjście z młodzieżą ze szkółki żeglarskiej i OHP w rejs po portach polskiego wybrzeża. Rejs szkoleniowy sponsorował Jacht Klub Marynarki Wojennej „Kotwica” rezygnując z opłat za dobokoje, a pozostałe koszty pokryła Fundacja Morska Hetman, która była organizatorem tego przedsięwzięcia. 

Fundacja Morska Hetman była również organizatorem rejsu szkoleniowego dla instruktorów ZHP, drużyn żeglarskich hufca gdańskiego. Zajęcia w morzu obejmowały odwiedzanie portów zatoki gdańskiej i udział w regatach o Puchar Komendanta Ośrodka Żeglarskiego Marynarki Wojennej. Hetman walcząc w grupie z jachtami regatowymi zajął dobre piąte miejsce. Był to sezon, gdzie jacht i załogi były przygotowywane do udziału w „The Tall Ships’ Race 2005” do Irlandii, Francji, Anglii i Norwegi.